Denne artikkelen er skrevet ut fra Handikapnytt.no. Der finner du mer spennende innhold som dette. Artikkelen er opphavsrettslig beskyttet og må ikke viderepubliseres uten avtale.
Helseplattformen risikerer dagbøter for manglende universell utforming
NTB: Helseplattformen har ikke rettet feil rundt universell utforming i HelsaMi innen fristen. Nå risikerer de dagbøter på 50.000 kroner.
Det er manglende universell utforming på nettsiden HelsaMi som nå påpekes av Tilsynet for universell utforming av IKT (UU-tilsynet).
Tjenesten driftes av Helseplattformen. Tilsynet varsler dagbøter på 50.000 kroner dersom ikke 64 feil er rettet innen 19. desember, skriver tilsynet i en pressemelding.
Tidligere i år påpekte tilsynet 119 feil. Fristen for å rette disse har nå utløpt, og Helseplattformen må rette de siste 64 feilene innen 19. desember før dagbøter begynner å løpe.
Tre av feilene er alvorlige, mens 17 er moderate.
– Helseplattformen AS har vist manglende evne og vilje til å rette feilene som er avdekket i tilsynet, heter det.
Tjenesten HelsaMi brukes av 425.000 innbyggere i Midt-Norge.
(©NTB)
