Denne artikkelen er skrevet ut fra Handikapnytt.no. Der finner du mer spennende innhold som dette. Artikkelen er opphavsrettslig beskyttet og må ikke viderepubliseres uten avtale.

Nei til overslagsbevilgning
Arbeids- og inkluderingsminister Tonje Brenna er ikke villig til å gi overslagsbevilgning til arbeids- og utdanningsreiser.
– Nav forvalter ordningen, og vi mener det er riktig at det fortsatt er en rammestyrt ordning. Det samme gjelder for en rekke andre tjenester, som for eksempel arbeidsmarkedstiltak, skriver Tonje Brenna i en epost via departementets kommunikasjonsavdeling.
Arbeids- og inkluderingsministeren ser viktigheten av støtte ordningen for at flere skal kunne jobbe.
– Vi har styrka tiltaket både i opprinnelig budsjett og med 16 millioner ekstra i revidert budsjett denne uka. Det gjør at flere får tilskudd til å kunne komme seg på jobb.
Tidligere denne uka ble det kjent at Arbeiderpartiet, SV og Senterpartiet berget arbeids- og utdanningsreiser for resten av året, ved å bevilge 16 millioner ekstra i revidert nasjonalbudsjett.
LES OGSÅ: 16 millioner til jobbreiser (lenke).
En av dem som jublet over dette, var Blindeforbundets leder Terje André Olsen, men han mener overslagsbevilgning ville vært den beste langsiktige løsningen. Overslagsbevilgning innebærer at alle som har rett til støtteordningen, får den.
Kjære leser 🙂
Når du er her, vil vi be deg om en liten tjeneste.
Handikapnytt.no er Norges eneste redaksjonelt uavhengige nettavis om funksjonshemmedes rettigheter, levekår og likestilling.
Vi mottar ingen pressestøtte. Og for at flest mulig skal få lese det vi skriver, har vi heller ingen betalingsmur.
Hvis du vil støtte journalistikken vår, kan du sende for eksempel 25 kroner eller et annet beløp på Vipps. Nummeret er:
526030
Du kan også bruke bankkontonummer:
8200 02 03277
Husk å merke overføringen med «Støtte til Handikapnytt».
Din støtte gjør det mulig for Norges Handikapforbund å utgi Handikapnytt fortsatt.
Tusen takk for ditt bidrag!