Nyhetsbrev
Søk
Alle saker

Søket må inneholde minst 3 tegn.

Denne artikkelen er skrevet ut fra Handikapnytt.no. Der finner du mer spennende innhold som dette. Artikkelen er opphavsrettslig beskyttet og må ikke viderepubliseres uten avtale.

Elrullestolene Eloflex og Permobil F3 Corpus

Nytt og elektrisk

Se et utvalg av el-rullestoler og andre nye hjelpemidler.

Bjørn Kollerud
Publisert 17.09.2025 12:18

Innovativt

Selv om teknologien med støttesystemer basert på kunstig intelligens byr på det største utviklingspotensialet i årene fremover, viser lanseringen av nye elektriske rullestoler at det fortsatt er mulig å lage innovative løsninger.

Eloflex er ett eksempel. Det dreier seg om en serie små, lett og sammenleggbare elektriske rullestoler som er på NAV avtale. Eloflex C3 skiller seg ut som den letteste i serien. Med ramme i karbonfiber veier den kun 20 kilo, eller 24 kilo med batterier, og der derfor en praktisk løsning for folk på farten, enten du skal ha den med i bilen, på tog, buss eller fly.

Med kraftige motorer og en rekkevidde opptil 30 kilometer, er dette en hendig løsning for handleturer eller kafebesøk. Det finnes også mulighet til et ekstra batteri, som øker rekkevidden til 45 kilometer, for dem som skulle ha behov for det. Leverandør: Bano Life.

Eloflex
URBANT: Eloflex har blitt en populær elektrisk rullestol for bynære opplevelser.

Heavy duty

Permobil F3 Corpus er en avansert elektrisk rullestol som byr på lav sete-høyde konfigurasjon ned til 390 millimeter, og den er designet for å kunne fungere som førersete i bil.  Stolen er kollisjonstestet og godkjent for bruk som førersete. Den lave setehøyden er også praktisk for å kunne plukke opp ting fra gulvet, eller forflytte seg fra sofaen eller sengen. Den har også elektrisk justerbare benstøtter med vinkel- og lengdejustering. Leverandør: Permobil.

Permobil F3 Corpus
STABILITET: Permobil F3 Corpus byr også på jevn fjæring og lavt tyngdepunkt for stabil og komfortabel kjøring på variert underlag.

Trygg og komfortabel

Flamingo Curo er en ny, komfortabel dusj- og toalettstol for barn. Den byr på gode tilpasningsmuligheter med tanke på behov og barnets vekst. På avtale med NAV fra 1.  september. Leverandør: Etac AS.

Kvinne vasker jente i dusjstol
FOR LITEN OG STOR: En stol barnet kan vokse med.

Tannbørste og sug i ett

Activ Oral Clean har vunnet NAV-delkontrakten «Tannbørste med oppsugningsfunksjon». Det dreier seg om en spesialutviklet tannbørste med integrert sug, laget for personer som har behov for hjelp til munnhygiene, uten å måtte skylle i etterkant. Active Oral Clean leveres med LED-belysning og soniske vibrasjoner. Leverandør: Hjelpemiddelpartner AS.

Kvinne pusser tennene til liggende mann
ASSISTERT TANNPUSS: Activ Oral Clean er utviklet for å møte behovet for personer som ikke klarer å stå ved en vask og spytte under tannpussen.

Norges Handikapforbund
Pressens Faglige Utvalg
Fagpressen

Hei. Takk for at du besøker Handikapnytt.no. Det er annonsene på siden som gjør det mulig å drive nettstedet. Derfor må du slå av adblock-funksjonen din for å få se innholdet. Takk for forståelsen og ha en fin leseopplevelse.